GENELKRİPTO PARA

Binance Kripto Para Fonu Hedefi

Binance Kripto Para Fonu Hedefi

Son ekonomik gelişmelerde Binance, kripto kurtarma fonu İçin 1 milyar dolar daha tahsis etti. Bu kapsamda da Aptos Labs ve Jump Crypto da dahil olmak üzere başka önde gelen kripto oyuncuları da Binance’in bu girişimine katkı sağladı. Kripto para piyasası Binance, endüstri kurtarma fonuna 1 milyar $ tutarında para ayırması da fonun boyutunu da son derece etkili bir biçimde 2 milyar doların daha üstüne çıkardı. Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao bu kapsamlı çalışmayı tüm para piyasalarına açıkladı.
Binance’nin Kripto Kurtarma Fonuna Etkisi
Genel olarak fonda ortaya çıkan boyut artışı, Binance’in kripto kurtarma fonuna 1 milyar dolar hedeflediğini söylemesi sonrasında 1 gün içinde gerçekleşmiştir. Aptos Labs, Jump Crypto ve diğer önde gelen kripto şirketleri ile birlikte Binance’in bu girişimine katılmıştır. Bu fona 50 milyon dolar katkıda bulunacağını de belirtmiştir. Kurtarma fonu, sorunlu olan kripto varlıklarını satın almak ve sektörü de desteklemek için kullanılacaktır. Kripto para piyasası, yılın en başından bu yana kadar büyük bir düşüş göstermekteydi. Bu durum da birkaç kripto şirketinin iflas etmesine neden oldu. Kripto piyasası da baskı altında olmaya devam etmektedir. BTC de gün boyu %1,6 daha düşük işlem görmeye ve yaklaşık 16.400 $ seviyesinde seyrediyor.
Dünya Ekonomisinde Son Etkiler
Jihan Wu liderliğinde olan kripto kredi firması Matrixport, 1,5 milyar dolarlık bir değerleme ile 100 milyon dolar toplamak amacında. Cuma günü isimsiz olan kaynakların dayandırdığı haberlere göre, Singapur merkezli olan firma halihazırda olan lider yatırımcılardan çok yüksek değerlemede 50 milyon dolarlık taahhüdü bulunmaktadır. Fakat yine de turun bir diğer yarısı için yatırımcı arayışında. Bazı farklı kriptolar da geçen yılın en yüksek seviyelerine oranla keskin düşüşler yaşadığından, kripto endüstrisi son birkaç ay içinde büyük bir kargaşa içinde olmaya devam ediyor. Asya’daki Matrixport rakibi olan Babel Finance, likidite sıkışıklığı ile başa çıkmak için yeniden yapılanmaktadır.
Matrixport Ve Kripto Piyasasına Etkisi
Kripto borsası FTX’in iflası ile çok yoğunlaştı. Matrixport’un sabit gelir teklifi de FTX’in iflası sonrası çok büyük oranda etkilendi. Matrixport, Ağustos 2021 tarihinde DST Global, C Ventures ve K3 Ventures liderliğinde olan 1 milyar $ değerinde olan 100 milyon $’lık C Serisi turunu kapattı. Bu kapsamda web sitesine göre, firma aylık ticaret hacmi 5 milyar dolar görünmekte ve yönetim- gözetim altında olan varlıklarda 10 milyar $ ve ödenmemiş olan kredilerde 700 milyon $ sayıyor. Matrixport, LinkedIn’e göre; Asya ve Avrupa’da 500’den daha çok kuruma olduğu kadar, aynı zamanda bireylere de hizmet veriyor. Wu, dünyanın en büyük bitcoin madenciliği teçhizatı üreticisi olan Bitmain’in kurucu ortağı ve Matrixport’un da başkanıdır. Bu kapsamda ekonomik değerlendirmeler ele alındığında FXT çöküşünün etkisini çok büyük ölçüde devam ettiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu